,,Nie pamięta wół jak cielątkiem był” to dobre przysłowie, z racji tego że nawet najbardziej doświadczony typer, może dowiedzieć się czegoś nowego na temat obstawiania zakładów bukmacherskich. Każdy kiedyś zaczynał, od zera, dlatego stworzyliśmy ten poradnik specjalnie z myślą o nowych graczach zakładów bukmacherskich

1. Powiedz ,,Nie!” nielegalnym bukmacherom!

Nieuważni, początkujący gracze mogą wyrządzić sobie wielką krzywdę wybierając nielegalną firmę bukmacherską. Na Polskim rynku mamy około 15 legalnych firm bukmacherskich, które posiadają licencję ministerstwa finansów na operowanie zakładami w Polsce. Typując zakłady w nielegalnych firmach, narażamy się na konflikt z prawem, co nigdy nie jest dobre dla naszego portfela. Dlatego najlepiej jest wybrać legalnego bukmachera i mieć ten komfort, że wiemy że wtedy nie robimy nic złego.

2. ,,NIE!” dla szybkiego obstawiania!

Obstawianie zakładów na szybko, nigdy nie kończy się dobrze. Dobrą cechą doświadczonego gracza, które nowicjusze powinni przyswoić są umiejętności zachowania zimnej krwi oraz analityczne podejście do sprawy. Oczywiście, istnieje w zakładach bukmacherskich takie rzeczy jak szczęście czy ślepy los, ale musimy pamiętać o tym, że jeśli będziemy to obstawiać za szybko i bez żadnego przygotowania, to nasze szanse na nasze zwycięstwo nieczęsto mogą się równać zeru.

3. Bonusy i promocje ,,Nie” są tylko dla nowych graczy!

Nowi ludzie którzy dopiero co ,,raczkują” przy obstawianiu zakładów, nie pamięta o sprawdzeniu, czy wybrany bukmacher nie ma dostępnych nowych bonusów bądź promocji, czy nawet nie chce z powodu lenistwa, bądź braku czasu przeczytać warunków danej promocji.

4. Nigdy ,,Nie” zaszkodzi abyś miał więcej znajomych!

Wielu rozważnych typerów ma często niejednego asa w rękawie. Dla młodych, dopiero zaczynających bawić się w te klocki typerów, zamknięte fora bukmacherskie powinny być właśnie tym asem. Każdy, (nawet ten gracz co jak wstaje to bukmacherzy mówią ,,o nie, obudził się”) znajdzie coś tam dla siebie, ale jako początkujący powinniśmy poczytać posty bardziej doświadczonych graczy o tym jak grać. Wiadomo, nikt nie odkryje wszystkich swoich kart od razu, ale na pewno można tam podłapać ciekawe wskazówki, poza tym, z racji tego że takie fora bukmacherskie to zamknięte grupy, gracze czują się tam bardziej swobodnie i są bardziej chętni do udzielenia rady początkującym, o ile oczywiście o to poproszą.(kultura przede wszystkim!). Fora bukmacherskie są też dobrą okazją do nawiązania nowych znajomości, które być może w przyszłości pomogą nam w typowaniu zakładów bukmacherskich.

5. Nie bój się wykorzystać tego co wiesz!

,,Żółtodzioby” (jak to starsi gracze zazwyczaj przezywają młodszych), często przy obstawianiu zakładów bukmacherskich zapominają używać swojej „makówki” w euforii typowania, dlatego ich szanse na wygraną mogą być przez to niższe. Typowanie zakładów bukmacherskich powinno odbywać się krok po kroku, na spokojnie. Pamiętajmy o tym że przed przystąpieniem obstawiania należy wybrać legalne firmy bukmacherskie a jeśli posiadamy jakąkolwiek wiedzę na temat tej dziedziny którą chcemy obstawiać, należy ją w pełni wykorzystać, ponieważ może ona stanowić różnicę między smutnym typerem a zwycięskim graczem z pełnymi kieszeniami pieniędzy.


Etoto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułMetody płatności u polskich legalnych bukmacherów online
Następny artykułBoks a bukmacherka
Jakie promocje i darmowe bonusy może w Polsce oferować legalny bukmacher internetowy? Najczęściej są to bonusy bez depozytów, freebety i zakłady bez ryzyka. Bukmacher internetowy jest o wiele ciekawszą opcją niż zakłady stacjonarne, to właśnie przez internet można uzyskać najwięcej.