Zawody bokserskie każdego roku przyciągają masę fanów. ,,Pięściarstwo” jest jedną z najstarszych, ale jednocześnie jedną z najbardziej popularnych (zaraz za piłką nożną) dyscyplin sportowych. Czy warto więc obstawiać ten sport u bukmachera?

Boks – Geneza

Znane i udokumentowane korzenie bokserstwa sięgają starożytnej Grecji, gdzie na igrzyskach olimpijskich zawodnicy (nago) uderzali siebie nawzajem tak długo, aż jeden z nich nie padł. Wtedy nie nazywało się to jednak ,,boksem” tylko pięściarstwem. W dzisiejszych czasach nadal można usłyszeć to nazewnictwo, ale jednakże określenie ,,boks” w dużej mierze je już wyparło.

A jak jest z boksem w teraźniejszych czasach?

Ludzie od zawsze walczyli i walczyć będą. Walka jest wpisana w DNA człowieka, a jeśli już o boksie mowa, to zawsze byli obserwatorzy, którzy chcąc dodać sobie emocji zakładali się z innymi o wynik starcia. W związku z tym można również założyć, że zakłady na boks w tej  formie funkcjonują od dawnych czasów. Od pierwszej połowy dwudziestego wieku zaczęły funkcjonować  pierwsze, bukmacherskie punkty stacjonarne i praktycznie od samego otwarcia pierwszych profesjonalnych zakładów bukmacherskich, boks był w czołówce typowanych sportów. Oczywiście najczęściej obstawianie dyscypliny w tamtych czasach to wyścigi psów oraz wyścigi konne.

Pięściarstwo od zawsze generowało duże zainteresowanie, a jak wiadomo, im większe zainteresowanie danym sportem, tym większa szansa że również tymże tematem zainteresują się zakłady bukmacherskie. Boks ma swoje gwiazdy, które są w stanie generować bardzo dużą popularność swoimi starciami, nawet wśród ,,millenialsów”, co jest dosyć zabawne, ponieważ to pokolenie uważa się za jedno z najbardziej ,,pacyfistycznych” ze wszystkich ostatnich pokoleń. Przykład? Proszę bardzo. Walka KSI kontra Logan Paul przyciągnęła przeszło 1.2 miliona osób. I większość z nich w wieku od 14-25. Co zabawne, nielegalny w Polsce bukmacher Bet365 nie przewidział tego, że spotkanie zakończy się remisem, przez co całkiem sporo na tym stracił. Z drugiej strony, dość niewiele walk ,,pięściarskich” kończy się remisem.

Bukmacherzy a zakłady na boks

Jeśli chodzi o trzy czołowe, legalne w Polsce firmy bukmacherskie, które proponują nam zakłady na boks, to są to STS, Fortuna oraz ETOTO.


Na co warto zwrócić uwagę typując danego boksera?

Po pierwsze, trzeba wziąć pod uwagę, jak spisywał się nasz faworyt w poprzednich walkach ,,na poziomie”, oraz jak reaguje na spotkania o wysokim prestiżu. Jeśli jest to walka o tytuł, a nasz potencjalny faworyt zawsze świetnie się spisuje ,,w świetle reflektorów”, to możemy śmiało na niego obstawiać.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest to, co się działo się z naszym pięściarzem w czasie przygotowań do walki. Na przykład, czy trenował przez całą zeszłą noc? Czy widziano go jak wychodził z imprezy narąbany jak drwal w lesie? Wszystko, co daje wskazówki nam dotyczące ich potencjalnej formy jest warte uwzględnienia.


Etoto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykuł5 ,,Nie” które powinniśmy poznać, zanim zaczniemy obstawiać zakłady bukmacherskie
Następny artykułPraca u bukmachera – czyli doświadczony typer ,,po ciemnej stronie mocy”
Jakie promocje i darmowe bonusy może w Polsce oferować legalny bukmacher internetowy? Najczęściej są to bonusy bez depozytów, freebety i zakłady bez ryzyka. Bukmacher internetowy jest o wiele ciekawszą opcją niż zakłady stacjonarne, to właśnie przez internet można uzyskać najwięcej.