Aktualnie dużo osób zastanawia się, co trzeba zrobić, aby wygrywać pieniądze w legalnie działających – na terenie naszego kraju – zakładach bukmacherskich. Opcji jest naprawdę bardzo dużo. Oferta bukmacherów jest bowiem pod wieloma względami naprawdę bardzo mocno urozmaicona. Warto doskonale zdawać sobie sprawę z tego konkretnego aspektu, prawda? Nie brakuje osób, które grają np. undery lub overy. Też macie taki zamiar? Co zatem brać pod uwagę decydując się na taką ofertę? O czym nie wolno zapominać analizując szanse na uzyskanie konkretnego wyniku?

over i under bukmacher
Under / over w zakładach bukmacherskich

Rozgrywki ligowe

Bierzemy tutaj pod uwagę rozgrywki piłki nożnej. W pierwszej kolejności warto uwzględnić to, w jakiej lidze są toczone konkretne mecze. Pamiętajcie, że nie wolno zapominać o tym aspekcie. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że na przykład w lidze holenderskiej pada zdecydowanie więcej bramek niż w lidze francuskiej. W Eredivisie drużyny są po prostu nastawione na atak. Tam defensywa można powiedzieć  schodzi na dalszy plan. Zupełnie inaczej jest w ekstraklasie francuskiej. W tej lidze często drużyny przez pierwsze minuty po prostu nawzajem badają swojej siły. Dopiero potem tempo spotkania wchodzi na najwyższe możliwe obroty. We Francji przede wszystkim króluje taktyka oraz defensywa.

Nic więc dziwnego, że pada stosunkowo mało goli. Dobrze jest zatem sprawdzić, które ligi są bogate w bramki, a które niekoniecznie. Obecnie dostęp do tego typu informacji nikomu nie sprawi żadnych większych kłopotów. Nie brakuje na internecie rozmaitych serwisów, które prowadzą bardzo szczegółowe statystyki na ten temat. Można powiedzieć, że jest to baza wyjściowa przed kolejnymi ważnymi aspektami odnoszącymi się do tego czynnika.

bonus za darmo bez wpłaty własnej
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Jaka jest strategia danego klubu?

Bardzo ważne jest również to, aby przeanalizować, jaka jest strategia konkretnego zespołu. Są drużyny, które po prostu zawsze dążą do zdobywania kolejnych goli. W każdej lidze znajdują się takie ekipy. Niemniej jednak warto zauważyć, że warto na początek wybrać odpowiednie rozgrywki, ponieważ dzięki temu tak czy owak łatwiej będzie o stosunkowo dużo trafień w konkretnej potyczce. Są kluby, które przede wszystkim nastawiają się na ofensywę. Trener wystawia w pierwszym składzie więcej zawodników mających inklinacje do gry w ataku niż obronie.

Są natomiast ekipy, które przede wszystkim stawiają na defensywę. Szkoleniowcy w głównej mierze zabezpieczają interesy – kolokwialnie pisząc – w tyłach. Jeśli zatem dana drużyna gra systemem z pięcioma obrońcami, to trudno oczekiwać, że w konkretnym spotkaniu będzie stosunkowo dużo bramek. Tak samo jest, jeśli środek pola jest bardzo mocno zagęszczony. Dobrze zapoznać się również z tym, jak wyglądały wyniki innych zespołów konkretnego szkoleniowca. Na tej podstawie można ocenić, czy dane drużyny zazwyczaj zdobywały dużo lub mało bramek na przestrzeni konkretnego sezonu. Im więcej informacji tego typu weźmiecie pod uwagę, tym lepiej.

Ostatnie wyniki drużyn

Jeśli macie zamiar niedługo zagrać na undery lub overy, to trzeba zwracać uwagę również na inne aspekty. Warto oczywiście sprawdzić, jak dużo goli dana drużyna zdobywa oraz traci na przestrzeni ostatnich kolejek. Być może jest tak, że kontuzji doznał najlepszy defensor. Przez to linia obrony spisuje się zdecydowanie słabiej niż na przykład na początku kampanii. Jak dużo meczów poprzednich trzeba brać pod uwagę? Zazwyczaj jest to pięć albo sześć potyczek.

Nie można zapominać również o tym, aby zwracać uwagę na to, jak konkretna drużyna spisuje się na własnym terenie/na wyjeździe w meczach z konkretnymi klubami. Czasami jest bowiem tak, że taktyka na mecz zmienia się w zależności od spełnienia konkretnej roli. Przeważnie gospodarze są bardziej nastawieni na atak niż goście. Warto zatem zweryfikować, jak konkretne kluby radzą sobie u siebie oraz w spotkaniach delegacyjnych. Sprawdzenie takich statystyk nie zajmie Wam zbyt wiele czasu, a pozwoli zdobyć naprawdę cenne informacje.

Mecze bezpośrednie

Kolejnym bardzo ważnym aspektem związanym z tym tematem są mecze bezpośrednie. Dostęp do tego typu informacji także jest pod wieloma względami bardzo prosty. Przeważnie dzieje się tak, że mecze pomiędzy konkretnymi klubami wyglądają podobnie na przestrzeni ostatnich sezonów. Zwłaszcza, jeśli od poprzednich potyczek nie zmienili się trenerzy. Jeśli w kilku ostatnich meczach zazwyczaj padało sporo goli, to jest duże prawdopodobieństwo, że teraz będzie w sumie podobnie. Czasami jest natomiast tak, że konkretnie kluby w bezpośrednich konfrontacjach przede wszystkim skupiają się na defensywie.

Takie wiadomości można wyciągnąć ze statystyk bez najmniejszego nawet problemu. Pozwoli to wam uniknąć błędów i zwiększy Wasze prawdopodobieństwo na wygrane w legalnie działających zakładach bukmacherskich na terenie naszego kraju. Nie można oczywiście zapominać o tym, aby sprawdzić, czy wszyscy najważniejsi zawodnicy są do dyspozycji konkretnego trenera. Trzeba analizować to bardzo skrupulatnie pod kątem gospodarzy oraz gości.

Poprzedni artykułKiedy najlepiej obstawiać zakłady sportowe
Następny artykułObstawianie zakładów na e-sport w Polsce
Legalny w Polsce bukmacher internetowy oferujący najlepsze promocje i bonusy bez depozytu to STS, Betclic i Etoto. Kod promocyjny do legalnych bukmacherów online to: BETONLINE