Zapewne powiesz sam do siebie ,,ale głupi temat” – ale z drugiej strony czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego zakłady bukmacherskie nie różnią się wiele od zwykłego rzutu kostką? Nie? To masz szczęście, bo dzisiaj opiszemy ci, dlaczego zakłady mają tendencję do bycia grą losową!

Dlaczego zakłady online to gra losowa?

Nigdy nie wiesz, co się na zakładach wydarzy

Często zapominamy o tym przy obstawianiu zakładów, ponieważ kontrolowanie tego, co obserwujemy, jest tylko jednym z wielu błędów poznawczych, jakie możemy popełnić. Oczywiście każdy słyszał, że przynajmniej jedna osoba zdobywa bogactwo, stawiając zakłady na wydarzenia, które zwykle uważamy za nierealne. Jednocześnie w sporcie częstotliwość takich incydentów jest większa niż myśleliśmy.

W końcu ktoś po prostu może mieć niebotyczne szczęście, kiedy na przykład obstawiasz sport u bukmachera i w przypływie emocji postawi o jedno zero za dużo na coś, co potencjalnie nigdy się nie wydarzy. Ale jakimś cudem się wydarzyło i teraz jest bogaty. Również może to działać w drugą stronę, bo gracz który przeanalizował dosłownie wszystko mógł przegrać, mimo tego iż był prawie pewien wygranej.

Sts bonus bez depozytu
Sts bonus bez depozytu

Problemy z rozeznaniem się w sytuacji

Być może zauważyłeś, że gdy pojawiają się popularne typy, nagle jest o nich za dużo informacji, więc trudno jest odróżnić prawdziwe informacje od tego, czego w ogóle nie potrzebujesz. Zjawisko to występuje również w przypadku zakładów. Wszystkie możliwe doniesienia medialne i komentarze ekspertów i analityków mogą być niepotrzebnym szumem, który tylko przeszkadza w dokonaniu prawidłowego wyboru. Prognozy przedmeczowe mogą być mylące, więc po zebraniu wszystkich informacji znamy prawie wszystkie informacje, ale z drugiej strony trudno nam ułożyć logiczną całość. Przykładem tego może być elekcja na fotel prezydencki w USA. Wielu uważało, że wygra Clinton, jednakże w tym przypadku zwycięzcą okazał się Trump.

Dzieje się tak, ponieważ za każdym razem podawane są różne argumenty lub na pierwszym miejscu stawiane są niby ważne (ale nie do końca) czynniki, które mogą mieć wpływ na wynik wydarzenia. Jeśli rekomendacje odpowiednich analityków w danej dyscyplinie się sprawdzą, mogą być dla nas cenniejsze niż w rzeczywistości. Pamiętaj jednak, że opinie graczy na forach bukmacherskich są zwykle tak samo cenne, jak mówią eksperci, ale zawsze powinieneś dokładnie sprawdzić je, aby upewnić się, że są poprawne. W końcu ogrywanie bukmachera to sztuka i nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak to robić.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Tłum podąża w jednym kierunku

Okazuje się, że nawet jeśli pewnych rzeczy nie potwierdzają fakty, wiele osób to robi, na przykład ze strachu (wystarczy wspomnieć szał na papier toaletowy), wiele osób to robi. Dzieje się tak, ponieważ ingerencja informacji może łatwo zniekształcić osobiste opinie. Opinie ekspertów mogą mieć ogromną wartość, ale w porównaniu z dużą liczbą innych niezależnych opinii oglądanych z różnych punktów widzenia, opinie ekspertów stają się „słabe”, a nawet mogą zniknąć w tłumie.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułCo warto wiedzieć o zakładach bukmacherskich?
Następny artykułJak najłatwiej zarobić na zakładach bukmacherskich?
Jakie promocje i darmowe bonusy może w Polsce oferować legalny bukmacher internetowy? Najczęściej są to bonusy bez depozytów, freebety i zakłady bez ryzyka. Bukmacher internetowy jest o wiele ciekawszą opcją niż zakłady stacjonarne, to właśnie przez internet można uzyskać najwięcej.