Granie na zakładach bukmacherskich może być dla wielu osób wyzwaniem. W szczególności kiedy nie wiemy nawet – od czego zacząć. No ale po to my tu właśnie jesteśmy, aby wam pomóc w typowaniu. Zapraszamy do przeczytania naszego poradnika!

Jak grać u bukmachera?

Przed obstawianiem – zdobądź doświadczenie sportowe

Doświadczeni – regularnie wygrywający gracze zakładów bukmacherskich mają doświadczenie sportowe, które jest niezbędne do tego aby pomóc im prawidłowo typować wyniki. A na przykład taki, że dajmy na to mamy spotkanie dwóch drużyn w piłce nożnej. Jedna drużyna (dajmy na to ta słabsza) przez pierwszą połowę rozgrywki gra normalnie, ale w drugiej już zmienia swoją taktykę, stosuje zwody, pułapki offside’owe i dzięki temu ogrywa swojego rywala. Nowy gracz zakładów bukmacherskich jest w tym momencie oczywiście w szoku, ponieważ postawił na statystycznie ,,lepszą” drużynę. Jeśli chodzi zaś o naszego doświadczonego typera, przewidział to, ponieważ posiada doświadczenie sportowe w tej dziedzinie – dlatego też wiedza o danym sporcie jest kluczowe w obstawianiu zakładów bukmacherskich.

Darmowy bonus betfan
Darmowy bonus betfan

Może przejdźmy do tego – jakie są rodzaje zakładów bukmacherskich?

Bez znajomości rodzajów zakładów bukmacherskich – możemy pomarzyć o typowaniu. Bez tego nie będziemy również wiedzieć, czy obstawiamy najlepszy zakład w tym momencie dla nas, w tym momencie, czy po prostu tracimy swoje pieniądze. Czas wymienić kilka z nich :

1X2 czyli najpopularniejszy zakład w bukmacherce

Najpopularniejszym zakładem bukmacherskim jest 1X2, (numer 1 w piłce nożnej) czyli zakład 3-drogowy, w którym mamy do wyboru trzy możliwości obstawiania zakładów. Jedynka oznacza zwycięstwo gospodarzy (na przykład 1:0), ‘’X” oznacza remis (2:2), zaś dwójka to wygrana gości (przykładowo 2:4).

– Handicap – dawanie forów

Z definicji oznacza on liczbę bramek lub punktów, jaką bukmacher wystawiający zakład dodaje lub odejmuje jednej z drużyn uczestniczących w meczu. Zadaniem handicapu jest wyrównanie szans rywalizujących ze sobą zespołów. Potocznie pod hasłem „handicap” kryje się dawanie słabszej profesjonalnej drużynie bądź zawodnikowi „forów” przed spotkaniem, dzięki temu typerzy mogą skorzystać z lepszego kursu niż w zwykłych zakładach, nawet jeśli stawiają na faworyta tego spotkania.

– Zakłady akumulowane – duże ryzyko

Jest to bardzo dochodowy ale także niebezpieczny rodzaj zakładów bukmacherskich. Wszystkie kursy z wszystkich zakładów są przez siebie mnożone (akumulowane) co pozwala w przypadku sukcesu wygrać naprawdę duże pieniądze przy niewielkiej stawce. (Na przykład stawiając 5zł możemy wygrać 1000zł – oczywiście to jest przykład). Niebezpieczeństwo polega na tym, że wystarczy, że tylko jednego zdarzenia z naszego akumulatora nie obstawimy prawidłowo i wtedy z wygranej nici. Doświadczeni typerzy w większości nie obstawiają zakładów akumulowanych, ponieważ ten rodzaj zakładów zajmuje zbyt dużo czasu – a wygrana często nie idzie w parze z ilością czasu które włożą w dokładną analizę wszystkich spotkań sportowych z tego zakładu.

Podsumowując

Aby typować poprawne wyniki zakładów bukmacherskich – potrzebna jest nam doświadczenie w danym sporcie – odrobina wiedzy na temat zakładów bukmacherskich oraz szczęście.


Betfan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułJak obstawiać siatkówkę na zakładach bukmacherskich? – poradnik dla początkujących
Następny artykułLegalni bukmacherzy w Polsce
Jakie promocje i darmowe bonusy może w Polsce oferować legalny bukmacher internetowy? Najczęściej są to bonusy bez depozytów, freebety i zakłady bez ryzyka. Bukmacher internetowy jest o wiele ciekawszą opcją niż zakłady stacjonarne, to właśnie przez internet można uzyskać najwięcej.