E-sport, czyli rozgrywki e-sportowe cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Zamienne nazwy dla tego typu rozgrywek to cybersport, sport elektroniczny. Są to zmagania polegające na graniu w sieciowe gry komputerowe. Można je rozgrywać na żywo, przy publiczności, która zgromadziła się na przykład w hali sportowej lub poprzez połączenie internetowe, czyli LAN. W tym ostatnim przypadku zmagania zawodników śledzi się za pośrednictwem specjalnych platform streamingowych – mowa tutaj o bardzo znanym i cenionym przez wielbicieli e-sportów Twitchu oraz niezwykle popularnym YouTubie.

esport w zakładach online
Obstawianie esportu w Polskich zakładach bukmacherskich online

Nie każdy o tym wie, ale e-sport posiada długie tradycje, które sięgają już kilku dekad. Największą popularność zaczął on jednak zyskiwać dopiero na koniec pierwszego dziesięciolecia XXI wieku, czyli w 2009-2010 roku. W tedy to rozgrywki, w których brali udział w większości amatorzy, zaczęły przekształcać się w bardzo wymagające turnieje, w których aby wygrać, należało przejść przez szereg bardzo wymagających etapów wyczerpującej walki z pozostałymi graczami. Od tej pory tego typu rozgrywki związane są także z ogromnymi pulami nagród, które opiewają na tysiące i miliony dolarów. Nic dziwnego, że fanów e-sportów nieustannie przybywa. 

Jaki jest najlepszy bukmacher na e-sport?

To pytanie z pewnością zadaje sobie bardzo wielu adeptów e-sportu. Fakt coraz większej popularności cybersportu zauważyli wszyscy liczący się bukmacherzy. W tej chwili najbogatszą ofertę dla wielbicieli e-sportów ma LV Bet oraz Totalbet, czyli młodze marki. Ich oferta skierowana jest w szczególności do ludzi młodych – obie marki traktują zakłady na e-sport na równi z pozostałymi dyscyplinami, takimi jak klasyczna piłka nożna, koszykówka czy tenis. Jest to bardzo odważny krok, dzięki któremu z pewnością fani e-sportu zainteresują się ofertą tych bukmacherów. Z drugiej strony, gracze tradycyjni w związku z takimi poczynaniami firmy mogą się do niej nieco zniechęcić. 

bonus za darmo bez wpłaty własnej
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Który bukmacher jest najlepszy do obstawiania e-sportów?

Nasz ranking zawiera wszystkich bukmacherów, którzy mają w swojej ofercie zakłady na e-sport. Jego wyniki pokazują jasno: Totalbet posiada najwięcej dyscyplin, które można obstawiać. Mimo tego, to LV BET posiada więcej wydarzeń (w szczególności na cieszącą się olbrzymią popularnością grę CS: GO). Wysokość kursów u tych bukmacherów często się waha, zatem ich porównywanie w przypadku pojedynczych meczów jest trochę pozbawione sensu. Z reguły są one na bardzo zbliżonym poziomie. Uważamy jednak, że najlepszym bukmacherem oferującym zakłady na e-sport jest na ten moment LV BET, a drugie miejsce przypada Totalbet. Na końcu stawki uważamy, że znajduje się PZBuk.

Który bukmacher jako pierwszy włączył do swojej oferty zakłady na e-sport?

Pierwszym bukmacherem, który zdecydował się na wprowadzenie do swojej oferty zakładów na e-sport, był LV BET. Oprócz tego zainwestował on duże środki w promowanie rozgrywek Polskiej Ligi Eksportowej. Był on również pierwszym bukmacherem, który bardzo dużą wagę zaczął przykładać do zakładów e-sportowych. Widząc sukces LV BET na tym polu, Totalbet także zdecydował się włączyć do swojej oferty zakłady na e-sport. Ma on największą listę dyscyplin e-sportowych, zatem znawcy tej tematyki powinni przede wszystkim założyć swoje konto u tego właśnie bukmachera. Totalbet posiada również bardzo szeroką ofertę dostępnych turniejów – eksperci wskazują, że jest ona naprawdę imponująca.

W e-sport powinien zainwestować także zakład bukmacherski PZ BUK. Oferta e-sportów nie jest na jego stronie mocno wyeksponowana, jednak lista oferowanych dyscyplin i turniejów jest naprawdę długa, dzięki czemu wszyscy fani e-sportu bez żadnych wątpliwości i problemów powinni móc obstawiać swoje ulubione rozgrywki. Można tam typować gry takie jak Counter Strike, League of Legends, DoT 2, Overwatch oraz pozostałe gry takie jak Starcraft, Rocket League czy Rainbow Six. Jak widać, oferta dostępnych do typowania gier jest naprawdę pokaźna. 

Poprzedni artykułCo wziąć pod uwagę grając undery/overy?
Następny artykułCashout w LV Bet – kontroluj swoje zakłady
Legalny w Polsce bukmacher internetowy oferujący najlepsze promocje i bonusy bez depozytu to STS, Betclic i Etoto. Kod promocyjny do legalnych bukmacherów online to: BETONLINE